Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Archiwum 2017/2018

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

21 VI - Część artystyczna zakończenia roku szkolnego:

  • godz. 8.30 - klasy 1 – 4
  • godz. 11.00 – klasy 5 – 7 i klasy gimnazjalne

22 VI - Rozdanie świadectw

  • godz. 8.30 - klasy 1 – 4
  • godz. 11.00 - klasy 5 – 7 i klasy gimnazjalne; uczniowie przychodzą do szkoły na godz.10.30.

Klasa VII w Ogrodzie Doświadczeń

Dnia 19 czerwca klasa VII udała się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnej lekcji fizyki prowadzonej przez panią Annę Borutę. Następnie udaliśmy się do parku trampolin.

"Dobry Start" - wsparcie dla uczniów

x

Uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczysta Msza Św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 20 czerwca o godz. 9.00 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Uczniowie klas 1 – 4 wychodzą ze szkoły pod opieką nauczycieli.

Uczniowie klas 5 – 7 oraz klas gimnazjalnych przychodzą do Kościoła na godz. 9.00.

Po Mszy Św. wszyscy uczniowie wracają na zajęcia szkolne pod opieką nauczycieli.

Pomysłowy Rok w klasie Ia

Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 1a zmierzali się z różnymi zadaniami. Dzięki temu świętowali różne okazje, nigdy nie zabrakło im pomysłów na lekcje okolicznościowe i na różne inne okazje.

Świetnie opracowane materiały i aktywności przypadły dzieciom do gustu a wyjątkowe lekcje okolicznościowe poszerzyły jednocześnie wiedzę matematyczną i przyrodniczą. Biorąc udział w programie:

  • rozwinięto u uczniów umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania,
  • zapewniono uczniom wszechstronny rozwój,
  • rozbudzono i zaspokojono naturalną ciekawość poznawczą uczniów.

Wsparcie Promocyjne Kampanii Budżet Obywatelski II Tura

x

Festyn 2018 - Dziękujemy!

x

Dziękujemy Panu Dominikowi Jarczyk za udostępnienie zdjęć z Festynu.

Turniej Tańca Nowoczesnego

W dniu 25 maja 2018 r. odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego. Uczestnicy zaprezentowali się w ciekawych choreografiach. Walka o medale była zacięta. Jury było ciężko podjąć decyzję, ale ostatecznie przyznali następujące miejsca:

  • I miejsce – SP nr 47 zespół Young&Fresh
  • II miejsce – SP nr 8 zespół 3
  • III miejsce – SP nr 47 klasa 1c
  • IV miejsce – SP nr 8 zespół 2
  • V miejsce – SP nr 8 zespół 1

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Turnieju Tańca Nowoczesnego.

Festyn 2018

x

"Szlak Piastowski" - Zielona Szkoła

Dnia 21 maja o 6 rano, klasy V, VI i VII wybrały się na Zieloną Szkołę na Szlak Piastowski. Po 9 godzinach drogi zatrzymaliśmy się w Poznaniu na krótkie oględziny miasta. Wieczorem dotarliśmy do ośrodka, zjedliśmy pyszną obiadokolację i mieliśmy czas wolny. Następnego dnia o wczesnych godzinach rannych wyjechaliśmy do Gniezna, gdzie zobaczyliśmy katedrę wraz z drzwiami gnieźnieńskimi przedstawiającymi żywot św. Wojciecha. Poza tym mieliśmy, okazję wstąpić do muzeum początków państwa polskiego, a później spacerem przeszliśmy na starówkę. Po niedługiej podróży autokarem znaleźliśmy się w Biskupinie, gdzie zobaczyliśmy kolejkę wąskotorową i skansen archeologiczny. Ostatniego dnia dużo czasu poświęciliśmy na drogę powrotną, jednak w międzyczasie zatrzymaliśmy się by wejść na legendarną mysią wieżę w Kruszwicy. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z wycieczki, miło będziemy wspominać te chwile.

Filip Krzyż kl. VII

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

W czwartek 10 maja uczniowie wszystkich klas naszej szkoły spotkali się nad zalewem Bagry, aby wziąć udział i powalczyć o jak najlepsze miejsce w tegorocznych biegach przełajowych. Pogoda sprzyjała startującym. Najmłodsi mieli do pokonania dystans ok.200 m po trawiastej nawierzchni, nieco starsi dodatkowo musieli borykać się na starcie z piaskiem, a najstarszej grupie doszedł do tego podbieg pod górkę. Wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli swoje biegi. Puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

Klasy I - II
1.Aleksandra Matejko Emil Szymoniak
2.Nina Zajdel Aleksander Trombik
3.Hanna Burkiewicz Emil Hołda
Klasy III - IV
1.Joanna Węgrzyniak Filip Szymoniak
2.Katarzyna Adamczyk Mateusz Chromicz
3.Dominika Wrzosek Kuba Zieliński
Klasy V - VI
1.Magdalena OlszewskaJózef Adamczyk
2.Kalina Jamrozik Adam NV
3.Tatiana Tomal Maciej Chruściel
Klasy VII i gimn.
1.Eleonora Shapoval Patryk Kaczor
2.Anna Stanula Krystian Wawryniuk
3.Alicja Czyż Bruno Broś

Wszystkim uczestnikom składamy GRATULACJE!

Teraz Komiks - warsztaty uczniów klasy VII

Dnia 9 maja 2018 roku klasa siódma udała się do Muzeum Narodowego na wystawę „Teraz Komiks”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tworzenia komiksu, w czasie trwania których zostali zapoznani z tajnikami tej z pozoru prostej sztuki i jej historią.

Biegi Przełajowe - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W środę 25 kwietnia uczestniczyliśmy w Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w parku przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom. Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły dobrze poradziła sobie z trudną trasą przygotowaną przez organizatorów. W prawdzie nikt nie stanął na podium ale każdy ukończył swój bieg z dobrym czasem, w dobrym zdrowiu i miał okazję sprawdzenia swoich sił z kolegami z wielu krakowskich szkół.

XIII Mini Maraton im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maraton

21 i 22 kwietnia w Krakowie odbywało się szereg imprez sportowych. Nasi uczniowie byli zaangażowani w wolontariat podczas XIII Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maratonu. Niektórzy cały weekend spędzili ze sportowcami pomagając w depozycie zawodów, podając wodę na mecie lub wręczając medale wszystkim kończącym bieg.

Za pomoc często słyszeliśmy ciepłe słowa od zawodników oraz podziękowania od organizatorów.

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Informujemy, że dni 30.04, 2.05, 4.05 to dni wolne od zajęć edukacyjnych.

Klasa Ia w Ogrodzie Botanicznym

W piękny wiosenny dzień klasa 1a wybrała się do Krakowskiego Ogrodu Botanicznego. Uczniowie najpierw podziwiali okazy z rodzimej przyrody a potem z przyrody z egzotycznych krajów. Oba miejsca okazały się atrakcyjne dla dzieci. Poznaliśmy też ciekawostki w ogrodzie – smakowaliśmy czosnek niedźwiedzi, który pokazał nam Pan pracujący w ogrodzie. Potem uczniowie zabrali swoje bloki, kredki i rysowali to, co widzą. A w tym ogrodzie nie brakuje kwiatów do rysowania.

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych

REGULAMIN

Klasa siódma w Muzeum Narodowym

W dniu 15 marca klasa 7 wraz z panią Agnieszką Podymą zobaczyła Galerię Sztuki polskiej XIX wieku mieszczącą się w Sukiennicach. Jest to najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym pierwszą wystawę otwarto w 1884 roku. Zwiedziliśmy cztery sale, gdzie zebranych było wiele obrazów, a także kilka rzeźb. Najsławniejsze i robiące największe wrażenie były dzieła Jana Matejki takie jak "Kościuszko Pod Racławicami", "Hołd Pruski", czy mniejsza w gabarytach "Wernyhora". Dzięki pani Podymie sztuka XIXwieku nie kryje już przed nami żadnych tajemnic.

Filip Krzyż

Memoriał ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim

Każdego roku w marcu uczniowie naszej szkoły biorą udział w Memoriale ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim, który odbywa się w KLUSZKOWCACH. W tym roku 13 marca już po raz XVI pojechaliśmy tam liczną grupą.

W gronie startujących znaleźli się reprezentanci każdej klasy naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W kategorii open udział wzięli również rodzice uczniów.

Najwięcej medali zdobyli w tym roku uczniowie najmłodszych klas. Aleksandra Matejko z klasy II zdobyła złoty medal. Również złoto zdobył Michał Olszewski z klasy I oraz Magdalena Olszewska z klasy VI.

W kategorii klas I i II na trzecim miejscu podium stanął Szymon Leśniak z klasy I, a Bartek Bekas otrzymał dyplom za miejsce V.

W kategorii klas III i IV najlepiej pojechał Dawid Dedio zdobywając srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazł się Adam Sykulski oraz Antek Wojas, a wśród dziewcząt Zosia Stanula i Kasia Adamczyk.

W kategorii klas V i VI poza "złotą Magdą" w pierwszej dziesiątce znalazła się Karolina Matejko z klasy V a wśród chłopców Natan Gnutek, który zajął IV miejsce oraz Kuba Sykulski i Maciej Chruściel.

W kategorii klas 7 i gimnazjum Ania Stanula zajęła IV, a Liwia Bekas VIII miejsce.

Wszyscy uczestnicy po zawodach otrzymali ciepły posiłek a najlepsi puchary, medale i dyplomy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Memoriału!

Turniej piłkarski

W czwartek 8 marca najlepsi piłkarze z naszej szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju piłkarskich szóstek organizowanym przez Akademię Piłkarską Diament pod patronatem Rady Dzielnicy XIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Szczygieł, Dawid Vardanyan, Józek Adamczyk, Dawid Hołda, Karol Kielijan, Piotrek Rudek, Natan Gnutek, Dominik Zając, Szymon Zimny oraz Nguyen Van Tuan Ahn.

Turniej odbywał się pod balonem. Rozegraliśmy kilka meczy w rezultacie zajmując zaszczytne V miejsce.

Bezpieczna droga do szkoły

Na zaproszenie Przedszkola na ul Dekerta przybyliśmy – klasy 1a, 1b, 1c na przedstawienie o bezpiecznej drodze do szkoły. Profilaktyki nigdy nie jest za dużo a w tak atrakcyjnej formie dzieci utrwaliły wiadomości, które są niezbędne, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Zmiana podziału godzin

Nowy plan lekcji obowiązujący od dnia 26 lutego 2018 r. można znaleźć w zakładce PLAN LEKCJI.

Noc Duchów

9 lutego w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza „Noc Duchów”. Zaproszeni na nią zostali uczniowie, którzy brali najaktywniejszy udział w akcji „Pożeracze książek”.

Wieczór rozpoczął się od warsztatów z teatru cieni, które poprowadziła Pani Alla Maslowskaya z Teatru Figurki. Robiliśmy własne lalki i oraz bawiliśmy się światłem i cieniem. Kolejnym punktem programu była zabawa w poszukiwaczy duchów. Wszędzie zgasło światło i uczestnicy zabawy musieli odnaleźć zagadki o duchach ukryte w całej szkole. Każda zagadka opierała się na jakimś utworze literackim w którym duchy występują. Na koniec na uczniów czekała jeszcze zagadka kryminalna , także o duchach. W oparciu o opowiadanie Agathy Christie pt. „Radio” uczestnicy imprezy próbowali zgadnąć, w jaki sposób zginęła starsza pani i czy miał w tym swój udział pojawiający się duch jej zmarłego męża.

Imprezę umilił nam posiłek – przepyszna sponsorowana przez „Tawernę Horn” oraz Radę Rodziców.

Film z Nocy Duchów

IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich

7 lutego 2018 r. odbyły się IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Imprezę zorganizowano koło Ratułowa w Czerwiennem Górnem na Budzu. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I - III SP najlepsze miejsce z naszej szkoły wywalczył Antoni Wojas zajmując III miejsce.

Wśród dziewcząt na VI pozycji w tej kategorii sklasyfikowano Aleksandrę Matejko.

Największa konkurencja była w kategorii klas IV - VI. Najlepszy z naszych uczniów okazał się Józef Adamczyk zajmując 13 lokatę, a wśród dziewcząt Magdalena Olszewska - siódmą.

W kategorii klas VII SP – III G Szymon Sowula wywalczył V miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Ania Stanula stanęła na III miejscu podium, a tuż za nią na IV miejscu - Liwia Bekas.

Po zawodach wszyscy mogli rozgrzać się ciepłą herbatą oraz posilić żurkiem lub kiełbaską.

Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami uczniów klas 1 - 4 szkoły podstawowej odbędą się w dniu 29 stycznia o godz. 17.00.

Nowy plan lekcji obowiązujący od dnia 29 stycznia 2018 r. można znaleźć w zakładce PLAN LEKCJI.

Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami uczniów klas 5 - 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum odbędą się w dniu 24 stycznia o godz. 18.00.

Sowy

Zaprosiliśmy na nasze zajęcia ptaki drapieżne, które okazały się bardzo ciekawe. Pan, który prowadził zajęcia był doświadczonym opiekunem drapieżnych ptaków. Jak nam opowiadał: „z pasji do przyrody i ptaków drapieżnych zrodził się pomysł by przekazać najmłodszym pokoleniom tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantuje proste przyswojenie informacji. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi najmłodsi (i nie tylko) mają szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik naszej lekcji może doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki.” Była to dla nas wszystkich niebywała przygoda, która jest organizowana przez „Zielone lekcje”.

Uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe, najbliższe …” – tymi słowami uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy drugiej gimnazjum wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Swoim występem, recytacją, dekoracją, śpiewem najpiękniejszych kolęd z udziałem Ani z kl. 7 i Oskara z kl. 3 gimnazjum, „obudzili niejedno serce uśpione”.

Choinka i Wigilia w klasie 1A

Jak zwyczaj nakazuje cała 1 a wykonała ozdoby na swoją klasową choinkę. Uczniowie wykonali bardzo długi łańcuch i zawiesili go na choince. Miło było spędzić wigilijne spotkanie przy naszej choince.

Finał konkursu poświęconego pamięci ks. prof. Józefa Tischnera

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony naszemu Patronowi ks. prof. Józefowi Tischnerowi. Tym razem mottem konkursu były słowa księdza profesora „Powołaniem człowieka jest tworzenie dobra”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się jak co roku na akademii upamiętniającej Tischnera w rocznicę nadania imienia naszej szkole.

W kategorii klas 1-4 w konkursie plastycznym nagrodzono:

  • I miejsce - Aleksandra Zając SP 47
  • II miejsce - Maja Wójcik SP 137
  • II miejsce - Marysia Adamczyk SP 8

Wyróżnienia:

  • Roksana Banaś - SP w Ratułowie
  • Wiktor Szymański – SP 8
  • Dawid Szymański – SP 8
  • Monika Phung – SP 8
  • Aleksandra Tyrańska – SP 137

W kategorii klas gimnazjalnych w konkursie literackim nagrodzono:

  • Jakuba Manieckiego z Gimnazjum nr 51

W kategorii klas 5-7 w konkursie literackim nagrodzono:

  • I miejsce - Olga Adamczyk, SP 47
  • II miejsce - Miłosz Wójcik, SP 8
  • III miejsce - Piotr Ozga, SP 137

Wyróżnienia:

  • Hania Adamczyk - SP nr 8
  • Lena Karnasiewicz - SP 47
  • Zuzanna Waśniowska - SP 137

Zwycięzcom gratulujemy, a nagrodzone teksty będziecie mogli przeczytać na naszym szkolnym blogu literackim.

Krakowskie Dni Dawcy Szpiku 2 - 8 XII

x x

Europejska Nagroda Obywatelska dla Stowarzyszenia "Drogami Tischnera"

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Stowarzyszeniu "Drogami Tischnera" działającemu w ramach Rodziny Szkół Tischnerowskich została przyznana Europejska Nagroda Obywatelska za rok 2017. Jest to nagroda przyznawana przez kapitułę składająca się z członków Parlamentu Europejskiego. Wyróżnia się w ten sposób organizację czy ludzi działających na rzecz lepszego zrozumienia, zacieśniania więzów i współpracy między narodami, które wchodzą w skład Unii Europejskiej, zachęcające do działania ponad podziałami, promujące wartości równości, poszanowania drugiego człowieka i wolności, sprawiedliwości. Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się 11 października w Brukseli, ale nie wszyscy mogli tam być, dlatego też zorganizowano uroczystą Galę związaną z przyznaniem tej nagrody, 2 grudnia 2017 r. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Swoją obecnością galę uświetniło wiele wybitnych osobistości ze świata nauki i polityki ale przed wszystkim społeczność Rodziny Szkół Tischnerowskich z całego kraju. Nas także tam nie zabrakło. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia i serdecznie gratujemy.

Teatrzyk kukiełkowy

W tym dniu zajęliśmy się tworzeniem dialogów dla wybranych postaci. Uczniowie 1a udzielili głosu swoim postaciom. I tak powstało krótkie przedstawienie lalkowe.

Promujemy czytelnictwo

Podczas zajęć uczniowie klasy 1a prezentowali swoje ulubione książki, które polecali swoim kolegom i koleżankom. Oglądaliśmy ilustracje i czytaliśmy fragmenty książek. Taka wymiana zdań sprzyja rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród młodych „pożeraczy książek”.

Konkurs „Moje Podgórze”

Co roku Rada Dzielnicy XIII we współpracy ze szkołami z Podgórza organizuje konkurs poświęcony dzielnicy. Tegoroczny konkurs przeprowadziła Szkoła Podstawowa nr 26 oraz nasze Gimnazjum. Przed uczestnikami ze szkół podstawowych postawiono niełatwe zadania. Trzeba było wykazać się znajomością historii Podgórza oraz jego zabytków, talentami plastycznymi oraz znajomością nowych technologii. Z kolei od uczniów gimnazjum oczekiwaliśmy prac plastycznych oraz fotograficznych pokazujących dzielnicę z ich perspektywy.

A oto laureaci konkursu plastycznego i fotograficznego:

  • Michał Jurkiewicz - Gimnazjum nr 35, I miejsce/fotografia
  • Dariusz Kopta - Gimnazjum nr 51, II miejsce/fotografia
  • Dagmara Szechyńska - Gimnazjum nr 34, III miejsce/fotografia
  • Dawid Wawszkiewicz - Gimnazjum nr 35, wyróżnienie
  • Dorota Jach - Gimnazjum nr 35, wyróżnienie
  • Kamil Niecha - j Gimnazjum nr 35, wyróżnienie
  • Natalia Zabdyr-Jamróz - Gimnazjum nr 35, II miejsce/praca plastyczna
  • Zuzanna Gustowicz - Gimnazjum nr 35, II miejsce/praca plastyczna
  • Dalila Cichoń Kononec - Gimnazjum nr 51, II miejsce/praca plastyczna
  • Wiktoria Heksel, Gimnazjum nr 35, wyróżnienie

Z kolei w konkursie dla Szkół Podstawowych nasi uczniowie otrzymali następujące wyróżnienia:

  • Prezentacje multimedialne – „Historia Podgórza od czasów najdawniejszych do roku 1915” – drużyna z klasy 4B, miejsce V
  • Test wiedzy o Podgórzu kl. 6 - 7 - Zimny Szymon, Szwugier Bartosz, Krzyż Filip, miejsce III
  • Konkurs fotograficzny „Selfie z zabytkiem” – Filip Rudzki, miejsce III
  • Makiety obiektów z dzielnicy – klasa 1a, miejsce III

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 1 grudnia w nowo powstającym Muzeum Podgórza.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Andrzejki w klasie 1A

Podczas dzisiejszych lekcji uczniowie 1a kontynuowali wiekowe tradycje. Zabawa przy wróżbach sprzyjała integracji klasy. Po wróżbach nastąpiły tańce – hulańce.

„Mądra głowa, sprawne ręce”

21 listopada br. odbył się w naszej szkole dzielnicowy konkurs matematyczno – przyrodniczy „Mądra głowa, sprawne ręce”. Uczniowie czterech Szkół Podstawowych dzielnicy Podgórze zmagali się z różnymi zadaniami: przygotowanie makiety zoo i wykonanie zwierząt techniką origami, rozwiązanie quizu matematycznego zawierającego 10 zadań oraz ułożenie z puzzli mapy świata i rozmieszczenie na niej zwierząt. Czwartoklasiści wykazali się dużą wiedzą oraz zdolnościami manualnymi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 47:
    Amelia Dobrzycka, Monika Szot, Przemysław Rymalski, Szymon Musiał
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 137:
    Gabriela Jamieson, Natalia Kamieńska, Natalia Bochniak, Maja Wójcik
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8:
    Katarzyna Adamczyk, Patrycja Mocek, Piotr Jarczyk, Mateusz Kadzik

Konkurs Tischnerowski

Rozwiń myśl "Powołaniem człowieka jest tworzenie dobra"

x

Regulamin Konkursu

Rada Rodziców w roku szkolnym 2017/2018

Witryna Rady Rodziców

Miniatura Fortu

Klasa 1a wzięła udział w konkursie na makietę miejsc związanych z naszą dzielnicą – Podgórzem. Nasza makieta zdobyła wyróżnienie.

Fizyka dla smyka w kl. 3b

8 listopada klasa 3b wzięła udział w pierwszych warsztatach z cyklu Fizyka dla smyka pt. Tajemnice światła. Podczas zajęć dzieci poznały, co to jest światło i jakiego jest koloru. Każdy mógł wyczarować tęczę i poznać magiczne efekty pracy z laserem. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystać wiedzę o świetle, aby zobaczyć to, czego inni nie widzą. Ponadto odkryli tajemnice stroboskopu i dowiedzieli się jak zatrzymać obraz będący w ruchu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i ciekawe, ponieważ każde z dzieci brało w nich aktywny udział – przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą. Dzięki temu świetnie się bawili i przy okazji odkrywali niesamowite zjawiska zachodzące w codziennym życiu, które na długo pozostaną w ich pamięci. Podobne eksperymenty można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. W warsztatach wzięły udział również klasy: 1b, 1c, 2a i 3a.

Młodzi dziennikarze w akcji

W dniach 26-29 października 2017 r. odbyły się 21 Międzynarodowe Targ Książki w Krakowie. Nasze szkolne Kółko dziennikarskie również wzięło udział w święcie literatury pod Wawelem. Na początku mieliśmy warsztaty o tworzeniu animacji poklatkowej. Odrysowywaliśmy różne postacie literackie, zmieniając następnie ich położenie i wygląd. Później wybraliśmy się na spacer po hali targowej. Buszując między licznymi książkami i grami, każdy z nas mógł wypatrzeć coś dla siebie. Najciekawszym punktem naszej wycieczki było spotkanie z ks. Leonem Knabitem (znanym benedyktynem i pisarzem). Przeprowadziliśmy z nim nasz pierwszy, dziennikarski wywiad. Było to bardzo miłe wydarzenie, gdyż ksiądz jest wesołą i pogodną osobą. Opuszczając targi, nikt z nas nie wyszedł z pustymi rękoma. Każdy otrzymał receptę z dopasowanymi specjalnie dla niego książkami do przeczytania.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne Targi Książki.

Piotr Jarczyk (kl.4b)

Kółko ekologiczno - plastyczne - klasa II

Miesiąc październik na kółku ekologiczno - plastycznym w klasie drugiej minął pod hasłem "Jesienne dary". Uczniowie wykonywali ciekawe i piękne prace z użyciem kasztanów, liści i dyni. Tworzyli kasztanowe ludziki, prace z jesiennych liści przedstawiające różne postacie i zwierzątka, w tym Panią Jesień, a także dniowe stworki - potworki. To był kreatywnie i ciekawie spędzony czas.

Konsultacje dla Rodziców

Aktualny harmononogram konsultacji (dyżurów nauczycielskich) dla rodziców

Harmonogram Zajęć Dodatkowych dla Uczniów

Aktualny harmononogram zajęć dodatkowych dla uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych

Cmentarz Rakowicki – klasa 7

Dnia 24 października klasa siódma odwiedziła Cmentarz Rakowicki w Krakowie. Nasza nauczycielka i przewodnik Pani Agnieszka Podyma opowiadała o historii cmentarza i sławnych obywatelach Krakowa, którzy tam spoczywają. Widzieliśmy zabytkowe grobowce i pamiętając o zmarłych, zapaliliśmy znicze.

4 PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski

15.10.2017 młodzież naszej szkoły pomagała przy przeprowadzeniu Półmaratonu Królewskiego. Całą niedzielę spędziliśmy w Tauron Arenie pracując w depozycie biegu. Organizatorzy oraz zawodnicy byli zadowoleni z naszej pracy i można było usłyszeć wiele miłych słów skierowanych do nas za profesjonalną, miłą i szybką obsługę depozytu.

Dwa tygodnie temu (01.10.2017) również w depozycie pomagaliśmy podczas Biegu Trzech Kopców. Tam depozyt zlokalizowany był pod gołym niebem, na polanie pod kopcem Piłsudskiego. Na szczęście pogoda dopisała.

Nowy podział godzin

W roku szkolnym 2017/2018 uległy zmianie godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji w obu budynkach Zespołu Szkół. Proszę sprawdzić zaktualizowany rozkład lekcji i przerw.

Aktualny od poniedziałku 16 października plan lekcji znajdziesz w zakładce PLAN LEKCJI.

Wyjście do Teatru Ludowego - klasa II i III B

W dniu 11.10.2017 klasa II i IIIB wybrały się do Teatru Ludowego na przedstawienie "Kot w butach". Uczniom bardzo podobał się spektakl oraz występ grających w nim aktorów. Dzieci były bardzo zadowolone z dnia spędzonego w teatrze.

Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich

Rodzina Szkół Tischnerowskich już po raz siedemnasty organizowała rajd śladami ks. Tischnera. Miejsce wędrówki co roku jest inne, ale zazwyczaj uczniowie spotykają się na górskich szlakach. Tak było i w tym roku. 5 i 6 października, Szkoła Podstawowa w Rogożniku zorganizowała wspólną wyprawę na Turbacz. Miejsce to, było bardzo ważne dla naszego Patrona. Tam odprawiał swoje słynne patriotyczne Msze Święte, miał swoją bacówkę, która była miejscem jego pracy i skupienia. Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z innymi reprezentantami Szkół Tischnerowskich wspięły się na Turbacz aby tam, w górskim schronisku spędzić wspólnie noc i lepiej się poznać. Pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz i ciężko szło się z plecakiem po błotnistych górskich szlakach, ale mimo trudów wędrówki na wszystkich twarzach gościły uśmiechy. Już wiemy że z niektórymi uczestnikami wyprawy spotkamy się za rok w Beskidzie Śląskim na kolejnym rajdzie.

Przedstawienie "Bezpieczeństwo na drodze” - klasa II

W dniu 5.10.2017 roku klasa II przygotowała dla koleżanek i kolegów z edukacji wczesnoszkolnej przedstawienie zatytułowane "Bezpieczeństwo na drodze". Dzieci recytując swoje wiersze i śpiewając piosenki wskazywały, co powinniśmy, a czego nie wolno robić idąc drogą do szkoły. Przedstawienie podobało się i było cenną lekcją dla wszystkich.

Indywidualna Liga Lekkoatletyczna

4 października na stadionie w Nowej Hucie odbyła się Indywidualna Liga Lekkoatletyczna w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Patryk Kaczor, Dawid Kwiecień, Kacper Łuszczyński, Nikodem Nosek, Daniel Płodzień, Krystian Wawryniuk oraz Krystian Wojciechowski.

Konkurencja jak zawsze była duża i nie udało się zająć miejsca na podium, ale w swoich seriach na czas, niektórzy okazali się najlepsi godnie reprezentując nasze gimnazjum.

Wycieczka do Niepołomic

W dniu 4.10.2017 roku klasy II i III B wybrały się na wycieczkę do Izby Leśnej w Niepołomicach. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, podczas których poznali gatunki zwierząt żyjących w Puszczy Niepołomickiej oraz słuchali ich odgłosów. W trakcie prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły żubry, łosie, jelenie, daniele, sarny, dziki, zające szaraki, lisy, borsuki, wiewiórki. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez panią prowadzącą. Za poprawne odpowiedzi dostawali interesujące nagrody. Zwiedzając Izbę Leśną, oglądaliśmy wiele interesujących eksponatów. Na koniec wybraliśmy się na spacer Ścieżką Edukacyjną, podczas którego mogliśmy na żywo oglądać niektóre gatunki zwierząt i roślin.

Małopolska Noc Naukowców

29 września grupa uczniów z klasy siódmej i z klas gimnazjalnych uczestniczyła w Małopolskiej Nocy Naukowców. Odwiedziliśmy laboratoria Akademii Górniczo – Hutniczej. W laboratorium chemicznym na Wydziale Metali Nieżelaznych oglądaliśmy doświadczenia związane z wykrywaniem jonów w roztworach wodnych i ich reakcje charakterystyczne. W laboratorium metalografii obserwowaliśmy, jak bada się właściwości metali. Na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oglądaliśmy prezentacje, zdjęcia i filmy w Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej. Obejrzeliśmy również pokazy robotów mobilnych oraz prezentację autonomicznego robota humanoidalnego i jego działań interaktywnych.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Jego organizacją w tym roku zajęli się uczniowie klas czwartych. Czteroosobowe komisje egzaminacyjne odwiedziły poszczególne klasy i sprawdziły, czy koleżanki i koledzy pamiętają tabliczkę mnożenia. Swoich ”sił matematycznych” spróbowali również niektórzy rodzice uczniów klas młodszych oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W naszej szkole mamy wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia!

x

Kółko ekologiczno-plastyczne w klasie IIAP

W miesiącu wrześniu dzieci z klasy IIAP podczas zajęć z kółka ekologiczno - plastycznego rozmawiały na tematy związane z ekologią. Dowiadywaliśmy się co to jest ekologia, jak należy dbać o nasze środowisko. Oglądaliśmy ciekawe filmy związane z omawianym tematem, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki, czytaliśmy interesujące książki oraz wykonywaliśmy prace plastyczne. To były ciekawe i twórcze zajęcia.

Dzień Chłopaka

W dniu 29.09.2017 dziewczynki z Małego Samorządu, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, przygotowały dla wszystkich chłopców z naszej szkoły małą niespodziankę. Był to słodki poczęstunek z najlepszymi życzeniami. Chłopcy bardzo się ucieszyli i podziękowali dziewczynom, że o nich pamiętały.

Wybory do Małego Samorządu

W dniu 26.09.2017 odbyły się pierwsze w naszej szkole wybory Małego Samorządu. W wyborach brali udział uczniowie klasy II oraz klas III i IV. Podczas spotkania zaprezentowało się czterech kandydatów, którzy zostali wcześniej wybrani przez swoich kolegów z klasy. Wśród kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego szkoły byli: Julia Jarczyk (klasa IIIA), Brunon Wójs (klasa IIIB), Nadia Oleś (klasa IVA), Maciek Górecki (klasa IVB). Wszyscy czterej kandydaci przedstawili siebie w profesjonalny i bardzo ciekawy sposób. Pozostali uczniowie mieli duży problem, aby wybrać tą jedyną osobę, ponieważ każdy zasługiwał na wygraną.

A oto wyniki wyborów:

  • I miejsce: Julia Jarczyk - Przewodnicząca Małego Samorządu
  • II miejsce: Brunon Wójs - Z-ca Przewodniczącego
  • III miejsce: Maciej Górecki - Z-ca Przewodniczącego
  • IV miejsce: Nadia Oleś - Sekretarz

Wszystkim serdecznie gratuluję.

Sprzątanie Świata

W dniu 15.09.2017 w piątek, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Sprzątanie Świata". Wzięły w niej udział klasy Ib, IIa oraz klasy III. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w działania, z niezwykłą starannością sprzątali okolicę naszej szkoły. Jesteśmy z Nich naprawdę dumni!

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018:

  • o godz. 8.00 - klasy 5 - 7 szkoły podstawowej, ul. Grochowa 23
  • o godz. 9.30 - klasy 2 - 3 gimnazjum, ul. Grochowa 23
  • o godz. 10.30 - klasy 1 - 4 szkoły podstawowej, ul. Goszczyńskiego 44

Wyprawka pierwszoklasisty 2017/2018

4 września zajęcia świetlicowe nie odbywają się. W tym dniu obiady nie będą wydawane.

Zebrania z Rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w dniu 4 września:

  • o godz. 17.00 - klasy 1 - 4 - ul. Goszczyńskiego 44
  • o godz. 18.30 - klasy 5 - 7 - ul. Grochowa 23

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się 5 września o godz. 11.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Zebrania z Rodzicami uczniów gimnazjum odbędą się w dniu 6 września o godz. 18.30.